Shinigami zostali pokonani i zmuszeni do defensywy, w wyniku czego świat upadł!
 
IndeksIndeks  CalendarCalendar  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 
 

 Zanpakutou

Go down 
AutorWiadomość
Admin
Król Dusz
avatar

Energia duchowa : 0
Siła fizyczna : 0
Zwinność : 0
Wytrzymałość : 0
Kontrola reiatsu : 0
Liczba postów : 33

PisanieTemat: Zanpakutou    Pon Sie 15, 2016 11:56 am

Zanpakutō (斬魄刀, Miecz Ścinający Dusze; JPF "Żniwiarz Dusz") jest to rodzaj miecza używanego przez Shinigami i Arrancarów. Sztuka władania Zanpakutō nazywana jest Zanjutsu.Zanpakutō są charakterystyczną dla Shinigami bronią. Jako że są zdolne do przecinania dusz, są jedną z nielicznych broni, które mogą być użyte przeciwko Hollowom. Każdy Shinigami nosi jedyny w swoim rodzaju Zanpakutō. Wiąże się to z tym, że miecz ten jest odzwierciedleniem zarówno duszy właściciela, jak i jego mocy. Zanpakutō są wyjątkowe także pod innym względem - mają swoją świadomość. Imię Zanpakutō to także imię ducha zamieszkującego w mieczu i użyczającego jego mocy właścicielowi. Wygląd duchów Zanpakutō może być bardzo różny, a ich osobowości zależą w dużej mierze od tego, jaki jest sam właściciel broni. Duch Zanpakutō może być widziany przez właściciela głównie w jego „wewnętrznym świecie”, ale zdarzały się przypadki kiedy Duchy Zanpakutō zmaterializowały się w „naszym” świecie. Duchy Zanpakutō mogą także ściągnąć swoich właścicieli do swojego świata, choć Shinigami są wstanie znaleźć się w nim poprzez zwykłą medytację. Wewnętrzne światy także różnią się od siebie i są inne dla każdego Shinigami.

Kształt i umiejętności Zanpakutō opierają się na duszy ich posiadacza. Kiedy Shinigami pozna imię swojego miecza, są w stanie się komunikować i razem rosnąć w siłę. Jako że Zanpakutō są częścią duszy Shinigami, rodzą się i umierają razem z nimi.

----------

Wszystkie Zanpakutō mają dwa poziomy rozpieczętowania. Pierwszy to Shikai (rozpieczętowanie początkowe), oraz drugi - Bankai (rozpieczętowanie ostateczne). Warunkiem zostania kapitanem w Gotei 13 jest umiejętność obu stopni rozpieczętowania Zanpakutō. Moce form Shikai i Bankai zależą od danego Zanpakutō, a także od siły posiadacza i jego treningu.

Shikai (始解, Zwolnienie) jest drugą formą (lub pierwszą „ulepszoną”) dostępną dla posiadacza Zanpakutō. Aby ją osiągnąć, Shinigami musi poznać imię swojej broni. Niemniej, nie polega to jednak na wybieraniu mu imienia, gdyż duch zamieszkujący Zanpakutō ma już imię. Z tego powodu Shinigami musi być w harmonii ze swoim Zanpakutō, aby móc rozmawiać z jego duchem w jego wewnętrznym świecie.

Wielkość Zanpakutō może się zmieniać w zależność od siły duchowej właściciela.

Osiągnięcie Shikai jest ważnym krokiem w kierunku opanowania Zanpakutō, jak i również w awansowaniu w Gotei 13, gdyż jest ono wymaganiem jeśli chodzi o wyższe stanowiska oficerskie, w tym wicekapitana. Gdy już Shinigami pozna imię swojego Zanpakutō, może przejść do stadium Shikai poprzez wypowiedzenie tego imienia, poprzedzonego odpowiednią komendą. Komenda najczęściej składa się z pojedynczego czasownika w trybie rozkazującym, ale może być też bardziej złożona i przypominać krótki wiersz (tylko dla niektórych kapitanów). Bardziej doświadczeni Shinigami potrafią przejść do formy Shikai bez wypowiadania komendy.

Bankai (卍解, Rozpostarcie) jest drugą i ostateczną formą jaką może przybrać Zanpakutō. Aby osiągnąć Bankai, należy zmusić do materializacji ducha Zanpakutō w Świecie Żywych. Materializacja ta oznacza przeciwieństwo bycia wciągniętym do wewnętrznego świata ducha jak jest to przy Shikai. Tym samym dzierżący miecz Shinigami musi wezwać ducha do Świata Żywych, aby ten użyczył mu siły. Materializacja ducha Zanpakutō jest konieczna przy próbie osiągnięcia Bankai. Później, w miarę wprawienia się w tej technice, nie jest już konieczna. Opanowanie Bankai zajmuje zazwyczaj ok. 10 lub więcej lat (oraz czasu jaki jest potrzebny by móc się nim sprawnie posługiwać), jednak Kisuke wynalazł inny (o wiele bardziej niebezpieczny) sposób zajmujący zaledwie około 3 dni. Mimo to możliwość uwolnienia Bankai jest niczym zdobycie nowej broni, którą trzeba się jeszcze nauczyć sprawnie posługiwać. Z tego powodu uważa się, że nawet Bankai uwolniony w 3 dni potrzebuje lat treningu, by osiągnąć perfekcję.  

Forumowy trening bankai powinien trwać przez przynajmniej 30 dni, gdzie użytkownik każdego dnia musiałby napisać przynajmniej jeden post co daje razem 30 postów. Trening odbywa się po okiem Mistrza Gry. Tworzymy nowy temat na fabule i piszemy w pierwszym poście TRENING BANKAI, po czym dajemy znać administracji. Trening można prowadzić również w już istniejącym temacie. Trening można prowadzić "na raty", czyli możemy napisać np. 5 postów i przerwać trening i załóżmy za tydzień napisać kolejne 5 postów nawet w innym temacie. Ważne by liczba wymaganych postów się zgadzała.

--------------

Typy Zanpakutō

~ Zanpakutō typu siłowy (Są przeznaczone do typowych walk w zwarciu i nie mają zazwyczaj żadnych specjalnych właściwości.)
~ Zanpakutō typu Kidō (Zostały zaprojektowane wokół określonej specjalności.)
~ Zanpakutō typu balistycznego (Po uwolnieniu, miecz dzieli się na ostrza, które może kontrolować właściciel.)
~ Zanpakutō typu obronnego (Służą przede wszystkim do obrony.)
~ Zanpakutō typu trującego (Stworzone do tworzenia i atakowania trucizną.)
~ Zanpakutō typu iluzjonistycznego (Ich głównym przeznaczeniem jest manipulacja iluzją.)
~ Zanpakutō typu ognia (Stworzone w celu tworzenia i manipulowania ogniem.)
~ Zanpakutō typu lodowego (Są stworzone do tworzenia i manipulacji lodem.)
~ Zanpakutō typu ziemi (Są stworzone w celu manipulacji ziemią.)
~ Zanpakutō typu wiatru (Stworzone w celu manipulacji wiatrem.)
~ Zanpakutō typu wodnego (Stworzone w celu tworzenia i manipulacji wodą.)
~ Zanpakutō typu roślinnego (Stworzone aby tworzyć i manipulować roślinnością.)
~ Zanpakutō typu światła (Stworzone by produkować i manipulować światłem.)
~ Zanpakutō typu elektrycznego (Stworzone by produkować i manipulować elektrycznością.)
~ Niesklasyfikowane rodzaje (Są to Zanpakutō, których nie da się sklasyfikować np. władza nad grawitacją.)
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 
Zanpakutou
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
New War :: Ogólne :: Źródło Wiedzy :: Mechanika-
Skocz do: